Gdzie zjeśc w Krakowie

Smaczna włoska restauracja – klasyczne menu

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najczęsciej spotykany typ gastronomii. Cenimy jedzenie włoskie bo jest pyszne, pożywne i ładnie wygląda na talerzu. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie dania jak pasty. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską goście smakują mniej znane potrawy – canelloni, polentę i włoskie zupy minestrone.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji trzeba przyjrzeć się kilku elementom: jak wiele półproduktów rzeczywiście pochodzi z Włoch, czy w karcie znajdują się też mniej typowe włoskie dania, czy karta win, oferuje klasyczne włoskie trunki. Włoska kuchnia to bogata różnorodność oraz jedzenie z wielu miejsc kraju. Dobra włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski smak.

Kuchnia włoska nie jest trudna, ale to wcale nie oznacza, że że nie jest pyszna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to niezwykle smaczna kuchnia z Europy .

Aromatyczne wina z Włoch

Żadna szanująca się knajpka włoska, która aspiruje do tytułu bycia eleganckim punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie powinna zapominać wina. Obiad we włoskim stylu bez wyjątku musi zawierać również trunek. Lampka białego wina to we Włoszech norma. Restaurants in Main Market Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie toskańskie vin santo, kalabryjskie bivongi i cagliari z Sardynii. Włoska restauracja – jeśli rzeczywiście chce być rozpoznawana jako klasycznie włoska, powinna mieć nie mały wachlarz win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Chcąc poznać wyjątkowość kuchni włoskiej bez wahania trzeba odwiedzić restaurację, która jest w stanie podać nie jedynie pasty i pizzę.
Zobacz film