portal kobiecych inspiracji

Energiczna na emeryturze
Wiek tak w samej rzeczy to wyłącznie liczba. Masz prawo mieć 55 lat, jednakowoż wyglądać na 40 oraz czuć się na 35. Niemniej jednak możesz także posiadać 50 lat, jednakowoż wyglądać i czuć się na 65. Wszystko to ma związek z tym, jak porządnie dbasz o własne ciało i co robisz, żeby pozostać aktywną.

dla kobiet

Działalność fizyczna – czy już za późno, by rozpocząć?
Jeśli chodzi o ćwiczenia, dużo osób zakłada, iż jeśli nie było się aktywną osobą w wieku 20, 30 lub też 40 lat, nie ma sensu zaczynać mając ich 50, a nawet później. Na szczęście to najzwyczajniej w świecie nieprawda. Nigdy nie jest za późno na zainicjowanie wdrożenia do własnego życia ćwiczeń! Rozpoczęcie rutyny treningowej ma prawo pomóc w rozwiązaniu co niektórych kłopotów spowodowanych brakiem aktywności i ogólnie uczynić, że poczujesz się dobrze.
Korzyści z treningów dla pań na emeryturze są przeróżne! Od około 50 roku życia przeciętna postać traci około 1 procent mięśni każdego roku – gra toczy się o to, że nie powinieneś godzić się na tak postępującą stratę mięśni. Dzięki ćwiczeniom masz prawo przywrócić stracone mięśnie, nawet zbliżając się do setki. Korzyści z treningów nie kończą się na ulepszeniu masy mięśniowej oraz siły. Niektóre rodzaje ćwiczeń mogą również pomóc poprawić zdrowie kości.
Utrata kości i osteoporoza nie są pewne. Wykonywanie ćwiczeń obciążających, jakie zmuszają Cię do działania wbrew siłom grawitacji, ma prawo polepszyć gęstość kości oraz zmniejszyć ryzyko jej rozpadu. Kiedy przyjrzeć się jeszcze i innym pożytkom płynącym z ćwiczeń, potrafią one również mocno zmniejszyć częste objawy menopauzy, jak przyrost masy ciała.